Książki - Bogda Pawelec

Bogda Pawelec

Psychoterapia, niepłodność, pomoc psychologiczna

Przejdź do treści

Menu główne:

Książki

    
Istnieje możliwość zakupu książek - zapłata przelewem bankowym, przesyłka poleconym listem priorytetowym.
(ceny z przesyłką)
Opowieści terapeutyczne o niepłodności. Czekając na bociana - cena 47 zł. promocja: 35 zł.
Niepłodność. Pomoc medyczna i  psychologiczna  –  cena 43 zł
In-vitro. Ważne rozmowy na trudny temat      –     cena: 40 zł

Konto:
Bogda Pawelec
72 1140 2004 0000 3502 2487 7220  

Potwierdzenie przelewu wraz z adresem wysyłki prosimy o przesłanie na maila:  

Bogda Pawelec Opowieści terapeutyczne o niepłodności. Czekając na bociana.
Bogda Pawelec napisała dziesięć opowieści terapeutycznych, w których opisuje historie zmagań swoich Pacjentek z dotarciem do swego prawdziwego Ja. Miejscem spotkań jest zawsze gabinet psychoterapeuty, jednak prawdziwa akcja rozgrywa się w świadomości kobiety. Autorka pozwala nam śledzić proces odkrywania własnej tożsamości przez jej Pacjentki w stylu przypominającym dobry kryminał, a co więcej, nie pozbawionym lekkości i humoru. Mnie - lekarzowi - pokazała, jak niewiele wiemy o naszych pacjentkach i jak często jednostronne jest nasze podejście.
Książkę tę można polecić wszystkim, którzy profesjonalnie zajmują się leczeniem niepłodności. Ale sięgną po nią też pary, dotknięte niezamierzonym brakiem dzieci. Być może ludzie ci odkryją, że nie są sami ze swoim cierpieniem, a wtedy opowieści te staną się i dla nich terapeutyczne.
Bogda Pawelec Wojciech Pabian. Niepłodność. Pomoc medyczna i psychologiczna.
W książce chcemy pokazać drogę, którą przechodzimy wspólnie z naszymi pacjentami, począwszy od strachu przed uciekającym czasem, poprzez zrozumienie, na czym polega niepłodność, skąd się bierze i jak się ją leczy, borykanie się z mnogością badań, a skończywszy na uświadomieniu sobie, jak ta choroba wpływa na psychikę i co należy robić, żeby bronić się przed tym niszczącym wpływem. Staramy się przybliżyć problemy pojawiające się między partnerami, a także w ich relacjach z otoczeniem, tym bliższym i dalszym. Jeden z rozdziałów poświęcamy przyczynom niepłodności, które mogą tkwić w psychice, a także utratom dotykającym parę niepłodną nie tylko, gdy dochodzi do poronienia, ale również tym comiesięcznym. Próbujemy pokazać współczesne podejście do niepłodności zarówno pod względem medycznym – z najnowocześniejszymi badaniami na temat diagnozy i leczenia, jak i psychologicznym – ze sposobami i technikami, za pomocą których można pomóc niepłodnej parze.
Bogda Pawelec. In vitro. Ważne rozmowy na trudne tematy.
Książka jest kierowana nie tylko do osób, które stoją w obliczu podejmowania tej ważnej decyzji; dla każdego czytelnika okaże się kopalnią wiedzy na temat samej metody oraz procedur in vitro w Polsce. W książce znajduje się 14 wywiadów z osobami, które bezpośrednio zetknęły się z tym tematem (rozmowy z prekursorami metody w Polsce, lekarzami, naukowcami, nastolatką poczętą metodą in vitro, z matką dziecka in vitro). Ważna i potrzebna w Polsce lektura.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego