Warsztaty - Bogda Pawelec

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty

Warsztaty dla osób leczących się z powodu niepłodności.
Jedną ze skutecznych metod pomagających w leczeniu niepłodności są warsztaty psychologiczne przeznaczone dla par borykających się z tym problemem, albo stworzone dla samych kobiet, bowiem one znacznie trudniej znoszą sam fakt niepłodności i związanego z nią leczenia.
Warsztaty odbywają się w dni weekendowe i każdy z nich dotyczy pewnej grupy zagadnień dotyczących psychologicznych aspektów niepłodności – na przykład „Niepłodność – wstyd – wina – kara”, „Jak lepiej radzić sobie w odtroczeniu”, „Techniki wizualizacyjne i relaksacyjne wspomagające proces leczenia” itp.
Praca w grupach, w których spotykają się osoby o podobnych problemach jest bardzo twórcza i dająca ulgę. Znika poczucie osamotnienia i bycia gorszym i niezrozumianym przez otoczenie. W grupie pojawiają się możliwości wspólnego przećwiczenia nowych, innych sposobów reagowania w trudnych sytuacjach, jak na przykład relacje w pracy, wizyty u lekarza, Święta - zwykle związane z trudnymi życzeniami składanymi przez rodzinę i najbliższych, reagowanie na pytania o brak dziecka itp. Grupa może dawać sobie również wsparcie po zakończonym warsztacie, co jest również bardzo pomocne w trudnym czasie starania sie o dziecko.
Metody pracy
Główne metody pracy to Dialog angażujący wszystkie osoby w grupie moderowany przez osobę prowadzącą, odgrywanie scenek symulowanych, pomagających znaleźć własne lepsze niż do tej pory sposoby na rozwiązywanie trudnych sytuacji, a także techniki relaksacyjne, wyobrażeniowe i autohipnotyczne, psychorysunek oraz fotoanaliza.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego