PSYCHOTERAPIA
Psychoterapia jest procesem terapeutycznym, który pomaga ludziom radzić sobie z różnorodnymi problemami emocjonalnymi, psychicznymi i interpersonalnymi. Może być przydatna w wielu sytuacjach i w różnych celach, takich jak:
- Depresją, lękiem, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, czy zaburzeniami osobowości.
- Terapia pomaga zrozumieć przyczyny problemów, zmniejszyć objawy i nauczyć się radzenia sobie z nimi.
- Doświadczenia takie jak: trudne doświadczenia z dzieciństwa, przemoc, zaniedbanie nadużycia, strata bliskiej osoby, czy poważne choroby mogą pozostawić trwały ślad emocjonalny. Psychoterapia pomaga przepracować te wydarzenia i znaleźć sposoby na ich integrację w codziennym życiu.
- Problemy w związkach, rodzinie czy pracy.
- Terapia może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i innych, a także w rozwijaniu umiejętności komunikacji i rozwiązywania konfliktów.
- Niektóre osoby korzystają z psychoterapii, aby lepiej zrozumieć swoje emocje, myśli i zachowania oraz rozwijać się jako osoba.
- Psychoterapia wspiera w trudnych momentach, takich jak, rozstanie, rozwód, zmiana pracy, przeprowadzka czy inne znaczące zmiany życiowe.
- Wysokie wymagania w pracy, problemy rodzinne czy inne źródła stresu mogą prowadzić do wypalenia lub problemów zdrowotnych. Terapia pomaga znaleźć zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem.
- Psychoterapia może pomóc osobom z niskim poczuciem własnej wartości w zrozumieniu źródeł swoich trudności i rozwijaniu bardziej pozytywnego obrazu siebie.
- Psychoterapia uczy identyfikować i zmieniać schematy myślowe, które wpływają na samopoczucie i relacje.
FAQ
1. Co to jest psychoterapia?
Psychoterapia to proces, w którym pacjent pracuje z wykwalifikowanym terapeutą, pracuje aby zrozumieć i rozwiązać problemy emocjonalne, psychiczne lub interpersonalne. Może odbywać się indywidualnie, w grupie, z rodziną lub w parze.
2. Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?
3. Jak wygląda pierwsze spotkanie z psychoterapeutą?
4. Ile trwa proces psychoterapii?
5. Jak często odbywają się sesje terapeutyczne?
6. Czy psychoterapia jest poufna?
7. Czy potrzebuję skierowania na psychoterapię?
8. Jak wybrać odpowiedniego psychoterapeutę?
9. Czy psychoterapia naprawdę działa?
Tylko doświadczeni i wykształceni terapeuci i terapeutki dysponują wiedzą oraz umiejętnościami, które pozwalają na skuteczne dostosowanie metod pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki ich profesjonalizmowi możesz czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że proces terapeutyczny opiera się na sprawdzonych technikach oraz etyce zawodowej.
Psychoterapia jest procesem terapeutycznym, który pomaga ludziom radzić sobie z różnorodnymi problemami emocjonalnymi, psychicznymi i interpersonalnymi.
Bogda Pawelec
psychoterapeutka, psycholog
Od ponad trzydziestu lat pomagam moim pacjentom w zrozumieniu ich problemów, objawów i emocji które im towarzyszą, a także w lepszym funkcjonowaniu w związkach, w relacjach z innymi ludźmi i w pracy zawodowej. Wspólnie poszukujemy powodów ich trudności, zarówno w przeszłości jak i w obecnym życiu, co pomaga w zmianie przeżywania, myślenia i zachowań.
Jestem kompleksowo wykształconą certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i psychologiem ze specjalizacją kliniczną, z wieloletnią praktyką w pracy terapeutycznej.
Dzięki szerokiej wiedzy i różnym technikom terapeutycznym, dostosowanym do konkretnego problemu, wspieram moich pacjentów w odnajdywaniu sposobów na radzenie sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
Moje wykształcenie i doświadczenie pozwala na szybkie efekty pracy terapeutycznej, dostosowane do potrzeb konkretnej osoby.
Jestem także autorką czterech książek o problemach psychologicznych związanych z niepłodnością.